Szkolenia i licencje na drony

Bezzałogowe pojazdy latające znane pod nazwą drony przez większość osób wykorzystywane są w wolnym czasie w celu rozrywkowym. Pozwalają na wykonanie fajnych ujęć, które mogą stać się świetną pamiątką. Dopóki dron nie jest zbyt ciężki, a jego wykorzystanie nie jest komercyjne, może nim latać dosłownie każdy i to bez konieczności posiadania stosownych uprawnień. Jednak w sytuacji, gdy chcemy myśleć o profesjonalnym wykorzystaniu tych urządzeń, konieczne będzie ukończenie państwowego egzaminu, dzięki któremu można uzyskać odpowiednie uprawnienia do latania dronami. Jak przygotować się do takiego egzaminu? Najlepiej skorzystać ze szkoleń UAVO.

Czy warto skończyć szkolenie UAVO?

Chcesz wykorzystywać drony w celach komercyjnych? W takim przypadku Twoja praca będzie podlegać pod obowiązujące na terenie naszego kraju przepisy, które nakładają obowiązek posiadania odpowiednich uprawnień na zawodowego operatora bezzałogowych pojazdów latających. Podczas przygotowań do z dania egzaminu najlepiej zdecydować się na ukończenie szkolenia UAVO, które przygotuje Cię do części teoretycznej oraz praktycznej. Zanim jednak zapiszesz się na szkolenie UAVO zastanów się jaki rodzaj uprawnień będzie Ci potrzebny podczas codziennej pracy. Pierwsze z nich to szkolenie VLOS, które pozwoli Ci na latanie dronami w zasięgu wzroku. Jeśli jednak chcesz wykonywać loty poza zasięgiem wzroku, powinieneś zdecydować się na zdanie egzaminu BVLOS. Wybierając dla siebie odpowiednie szkolenie, zdecyduj się na certyfikowany ośrodek szkoleniowy UAVO, który na miejscu przeprowadzi dla Ciebie egzamin państwowy.

Jak wygląda szkolenie UAVO?

Decydując się na ukończenie szkolenia UAVO, weźmiesz udział w dwóch częściach: teoretycznej pozwalającej na zdobycie wiedzy z zakresu prawa lotniczego, budowy i zasad wykorzystania dronów oraz praktycznego, które składa się z ćwiczeń latania dronami. Druga część pomoże Ci na zdobycie doświadczenia niezbędnego do zaliczenia praktycznej części egzaminu państwowego, która będzie trwać około 10-15 minut. Podczas niej egzaminator sprawdzi Twoje umiejętności kontrolowania oraz sterowania dronem poprzez sprawdzenie manewrów takich jak: start, kontrolowany lot, reakcja na sytuacje awaryjne oraz lądowanie.

Do czego przyda się szkolenie UAVO?

Szkolenie UAVO pozwoli Ci na odpowiednie przygotowanie się do egzaminu państwowego, po którym otrzymasz uprawnienia pozwalające na pracę przy użyciu bezzałogowych statków latających. Uprawnienia te umożliwią Ci wykonywanie pracy takiej jak filmowanie oraz fotografowanie, którą można wykorzystać w wielu różnych branżach. Świetnym przykładem mogą być pomiary geodezyjne, czy inspekcja prac budowlanych przy użyciu dronów. Swoje umiejętności będziesz mógł wykorzystać również w rolnictwie poprzez kontrolowanie upraw, wykonywanie oprysków, a także odganianie zwierząt. Latanie dronem pozwoli też na wykonywanie pracy ochroniarza poprzez kontrolowanie terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *