Łatwy dostęp do dronów sprawił, że stały się one bardzo przyjemnym hobby, ale i metodą na zarobek na przykład przy rejestrowaniu profesjonalnych ujęć. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z lataniem dronami? Podpowiadamy jak się do tego najlepiej przygotować.

Nauka latania dronem – od czego zacząć?

Zanim zdecydujesz się na zakup swojego pierwszego drona, zapoznaj się koniecznie z przepisami dotyczącymi wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu uda Ci się uniknąć ewentualnych nieprzyjemności podczas nauki latania dronem. Warto zainteresować się też ogólną wiedzą na temat budowy i działania tych urządzeń. To pomoże wykonać własnoręcznie naprawić część usterek spowodowanych podczas nauki latania dronem. Przed rozpoczęciem nauki latania dronem warto też obejrzeć filmiki instruktażowe, które znajdują się w internecie. W miarę możliwości warto poprosić o pomoc innych, doświadczonych użytkowników dronów.

Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że nauka latania dronem zostanie profesjonalnie poprowadzona, zdecyduj się na skorzystanie z opcji kursów i szkoleń, które kończą się uzyskaniem specjalnych kwalifikacji UAVO, które pozwolą Ci na wykorzystanie drona w profesjonalny sposób do wykonywania pracy zarobkowej.

Nauka latania dronem – gdzie najlepiej ćwiczyć?

Jeśli istnieje taka możliwość warto zastanowić, się nad wykonaniem pierwszych lotów dronem w zamkniętej przestrzeni. Może to być na przykład większa sala, magazyn lub hala sportowa. Dzięki temu podczas nauki latania dronem uda się opanować wszystkie podstawy i to bez nagłych podmuchów wiatru, które mogłyby spowodować spore uszkodzenia. Odpowiednie wyczucie sterowania oraz reakcji drona pomoże przygotować się do pierwszych lotów wykonywanych na otwartej przestrzeni. Do nauki latania dronem warto wybrać dużą, otwartą przestrzeń, która znajduje się daleko od ludzi i zabudowań.

Nauka latania dronem – jak wybrać pierwszego drona?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bezzałogowymi statkami powietrznymi i zastanawiasz się nad nauką latania dronem, zacznij od podstawowego drona, którego nie będzie Ci szkoda. W pełni wystarczające będą tu urządzenia w cenie do 300 zł. Gdy tylko uda Ci się opanować wszystkie podstawy, będziesz mógł pomyśleć o zakupie droższego i bardziej profesjonalnego modelu.

Pamiętaj, aby każdy lot rozpocząć od sprawdzenia, czy będzie on w pełni bezpieczny. Unikaj ludzi, budynków, samochodów oraz lotnisk. Sprawdź też, czy dron jest w pełni sprawny i naładowany. Czasami zwykłe poluzowanie śmigieł, śrubek lub przewodów może doprowadzić do wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *