Szkolenia na drony miasto króli Kraków

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem dużego drona lub chcesz prowadzić działalność związaną z usługami wykonywanymi przy pomocy dronów, powinieneś zapoznać się z przepisami polskiego prawa. Wynika z nich, że jedynym dokumentem, który upoważni Cię do wykonywania lotów, jest świadectwo kwalifikacji UAVO. Wiele osób potocznie nazywa je licencją na drona. Jak zdobyć takie uprawnienia? Świadectwo kwalifikacji UAVO możesz uzyskać tylko poprzez zdanie państwowego egzaminu, który składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Decydując się na uzyskanie uprawnień, musisz jednak podjąć decyzję jaki rodzaj licencji będzie Cię interesować. W zależności od wyboru egzamin pozwoli Ci na otrzymanie licencji na loty VLOS, BVLOS lub FPV. Kto może uzyskać takie uprawnienia? Każdy powyżej 13 roku życia, jednak młodsze osoby będą mogły wykonywać loty wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.

Kurs na drona Kraków – rodzaje lotów

Zgodnie z przepisami prawa w naszym kraju wyróżnia się dwie grupy lotów. Są to loty sportowe i rekreacyjne oraz loty inne niż sportowe i rekreacyjne. Pierwsza z opisywanych grup nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień pod warunkiem, że wykorzystywane do lotów urządzenie nie będzie przekraczać określonej w przepisach wagi. Dodatkowo należy zachować odpowiednią odległość od miast, osób oraz pojazdów. Loty inne niż rekreacyjne i sportowe to takie, które służą do wykonywania pracy takiej jak filmowanie, fotografowanie czy wykonywanie pomiarów.

Loty z uprawnieniami UAVO – Kurs na drona Kraków

Decydując się na ukończenie kursu na drona w Krakowie, otrzymasz możliwość latania dronami cięższymi niż 600 g. Nasz ośrodek posiada uprawnienia do przeprowadzenia egzaminu państwowego i wydania uprawnień UAVO. Całkowita waga urządzenia będzie jednak zależała od kategorii, którą wybierzemy na egzaminie państwowym. W zależności od preferencji może to być kategoria do 5 kg do 25 kg. Podczas kursu na drona w Krakowie będziesz też musiał zdecydować o tym, jaki rodzaj lotów chcesz wykonywać. Mogą to być loty kategorii VLOC, czyli wykonywane w zasięgu wzroku. Druga kategoria lotów to BVLOS, czyli loty wykonywane poza zasięgiem wzroku. Najnowszą opcją są też loty FPV, czyli takie, które wykonuje się przy użyciu specjalnych gogli pokazujących obraz z kamery umieszczonej w dronie. Po ukończeniu kursu na drona i zdaniu egzaminu, do pracy będziesz musiał posiadać aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie OC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *