Licencja na drona

Drony bardzo często wykorzystywane są w celach hobbistycznych i rozrywkowych. W przypadku większości modeli, które nie przekraczają określonego w przepisach ciężaru, ich użytkownicy nie muszą posiadać odpowiednich uprawnień. Jeśli jednak pojawi się pomysł, aby rozpocząć przygodę z większymi dronami lub stosować je komercyjnie, niezbędne będzie ukończenie odpowiedniego szkolenia, które zakończy się państwowym egzaminem i pozwoli na uzyskanie uprawnień

Czy warto ukończyć kurs na drona?

Jeśli zależy Ci na tym, aby wykorzystywać drony w celach komercyjnych, to zgodnie z obowiązującymi przepisami, musisz posiadać świadectwo potwierdzające zdanie państwowego egzaminu na zawodowego operatora bezzałogowych pojazdów latających. W tym celu warto zdecydować się na ukończenie kursu na drona, po którym egzamin będzie tylko formalnością. W zależności od tego, w jaki sposób chcesz wykorzystywać drony, powinieneś rozważyć kurs na drona VLOS, który pozwoli Ci na latanie dronem w zasięgu wzroku, lub kurs na drona BVLOS, który umożliwia wykonywanie lotów poza zasięgiem wzroku. Ukończenie odpowiedniego kursu na latanie dronem UAVO, prowadzonego przez certyfikowany ośrodek szkoleniowy, będzie najlepszym rozwiązaniem na przygotowanie się do egzaminu państwowego.

Jak wygląda kurs na drona?

Prowadzony przez nas kurs na drona składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej, które kończą się przeprowadzeniem egzaminu państwowego nadającego odpowiednie uprawnienia. Podczas części teoretycznej będziesz mieć okazję zapoznania się z informacjami na temat prawa lotniczego, budowy oraz zasad wykorzystania dronów. W części praktycznej kursu na drona będziesz mieć możliwość zdobycia doświadczenia niezbędnego do zaliczenia praktycznej części egzaminu, która będzie trwać około 10 minut. Z czego się składa? Przede wszystkim ze sprawdzianu podstawowych umiejętności kontrolowania oraz sterowania dronów. Zaliczają się do nich takie manewry jak: start, stabilny i kontrolowany lot, a także reakcje na sytuacje awaryjne.

Kurs na drony – kiedy się przyda?

Kurs na drony UAVO, po którym zaliczysz państwowy egzamin, podczas którego uzyskasz uprawnienia do latania bezzałogowymi pojazdami latającymi, pozwoli Ci na wykonywanie pracy związanej z fotografowaniem oraz filmowaniem. Posiadanie takich umiejętności będzie niezbędne w przypadku wykonywania zleceń na pomiary geodezyjne oraz przy inspekcji pracy budowlanych. Coraz częściej drony wykorzystuje się również w pracy ochroniarza, co pozwala na monitorowanie dużego terenu przy pomocy dronów. Urządzenia te zyskują na popularności także w dziedzinie rolnictwa. Pozwalają na kontrolowanie stanu upraw, wykonywanie oprysków roślin, a także na odganianie zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *