Udało Ci się w końcu wybrać swojego pierwszego drona? Jeśli tak, to już niewiele dzieli Cię od tego, aby wykonać swoje pierwsze loty, które pozwolą na zarejestrowanie wyjątkowych kadrów z powietrza. Bezzałogowe statki powietrzne, to bardzo fajne hobby, które z czasem może stać się prawdziwą pracą.

I choć pierwsze kroki do wykonywania lotów mogą wydawać Ci się trudne, to po odpowiednim przygotowaniu, bez nerwów będziesz mógł nacieszyć się udanymi przelotami i fajnymi ujęciami, które uda Ci się wykonać z lotu ptaka. Od czego zacząć przygodę z dronami?

Musisz dobrze poznać swojego drona

Chcesz bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę z dronami? Przede wszystkim przed pierwszym startem zacznij od tego, aby bardzo dobrze poznać swojego drona. Warto zajrzeć do instrukcji, z której dowiesz się, z jakich elementów składa się Twój dron, sprawdzisz tam też na temat odpowiednich ustawień oraz dane na temat czasu pracy urządzenia na baterii. Zanim zdecydujesz się na wykonanie pierwszych lotów, koniecznie sprawdź też podstawowe informacje na temat przepisów regulujących loty dronami oraz dane na temat ruchu lotniczego i zasad lotów dronami w Twojej okolicy.

Jeśli jednak nie kupiłeś jeszcze swojego pierwszego drona, zanim zdecydujesz się na zakup pierwszego modelu, sprawdź dokładnie, czy będzie posiadać on specjalne tryby, które będą bardzo pomocne dla początkujących użytkowników. Należą do nich na przykład bezpieczne tryby, które pozwalają na ograniczenie wysokości i prędkości drona. Dzięki temu podczas pierwszych prób latania nie będziesz musiał obawiać się o to, że dron odleci dalej, niż powinien. Uda Ci się uniknąć też niekontrolowanego upadku, z większej wysokości.

Naucz się kontrolować swojego drona

W każdym dronie sterowanie oraz układ drążków i przycisków mogą się nieco różnić. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup drona, możesz przyjrzeć się, w jaki sposób można go sterować. Dla początkujących z pewnością wygodniejszym rozwiązaniem będzie pilotowanie drona przy pomocy specjalnego kontrolera lub pilota. Daje to nieco lepsze wyczucie niż sterowanie dronem przy pomocy tabletów lub telefonów poprzez dotykowy ekran.

Dla większości popularnych dronów na rynku: przesunięcie lewego drążka do góry powoduje uniesienie drona do góry. Przesunięcie w dół natomiast spowoduje, że dron zacznie schodzić w dół. Naciśnięcie drążków w lewo lub w prawo sprawi, że dron będzie obracać się zgodnie ze wskazanym kierunkiem. Prawy drążek będzie odpowiadać za kierunek ruchu drona. W zależności od wybranej pozycji będzie on poruszać się do przodu, do tyłu, w lewo lub w prawo.

Postaraj się regularnie ćwiczyć latanie dronem

Zanim rozpoczniesz swoje pierwsze treningi, poszukaj odpowiedniego miejsca, w którym będziesz mógł nauczyć się latać dronem. Dobrze, jeśli będzie to miejsce, które będzie znajdowało się daleko od wody, zabudowań oraz ludzi. Najlepszym wyborem będzie duże i puste pole lub polana. Dodatkowo przed rozpoczęciem lotów sprawdź dokładnie otoczenie. Dzięki temu upewnisz się, że w razie awaryjnego lądowania, nie uszkodzisz swojego urządzenia. Przed lotem upewnij się też, gdzie znajdują się najbliższe zabudowana, drzewa, linie energetyczne lub inne konstrukcje. Dodatkowo upewnij się, że miejsce, w którym chcesz trenować, nie znajduje się blisko lotniska lub strefy, w której latanie dronem jest zakazane.

Jeśli chcesz rozpocząć lot dronem, włącz jego zasilanie. Sprawdź stan baterii urządzenia i ustaw drona w miejscu, z którego będziesz chciał rozpocząć lot. Po sprawdzeniu wszystkich ustawień delikatnie unieś drona w powietrze. Jeśli pojawią się jakieś problemy, będziesz mógł szybko wylądować. W przypadku, gdy wszystko działa prawidłowo, możesz zwiększyć wysokość drona lub oddalić go od siebie. Cały czas pamiętaj o tym, aby kontrolować poziom baterii w urządzeniu. Gdy bateria będzie zbliżać się do końca, musisz mieć czas na powrót dronem do wybranego miejsca i bezpieczne lądowanie. Podczas lądowania zmniejsz prędkość drona i dokładnie kontroluj jego położenie. Gdy tylko wylądujesz, a śmigła się zatrzymają, wyłącz zasilanie urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *